III Maniacka Dziesiątka – 2007

gold2007

 

 III BIEG “MANIACKA DZIESIĄTKA” – 17.03.2007

Trzecia już edycja biegu wystawiła na ciężką próbę zarówno organizatorów jak i uczestników. A to za sprawą wietrznej i deszczowej pogody. Mimo to na starcie stanęła kolejny raz rekordowa liczba blisko 800 uczestników. Aby ułatwić weryfikację tak dużej liczby uczestników przygotowane zostało nowe biuro zawodów, większe, przestrzenne i … piękniejsze od poprzedniego umiejscowionego w hangarach.

 

Wśród zgłoszonych zawodników pojawili się, dwukrotny triumfator i rekordzista trasy Marcin Fehlau, zawsze groźny Andrzej Krzyścin oraz czarny koń tej edycji Michał Bartoszak. To właśnie miedzy nimi miała rozegrać się decydująca walka o prestiżowe zwycięstwo. Wśród pań po zeszłorocznej przegranej Karolina Rakieć (rekordzistka trasy) postanowiła udowodnić swoją dominację na “maniackiej” trasie. Dla obecnych uczetników organizatorzy przygotowali szereg atrakcji takich jak pokaz fitnessu wykonany przez instruktorów z fitness klubu Gymnasion z Suchego Lasu czy bardzo atrakcyjny konkurs przebierańców. Polegał on na jak najciekawszym przebraniu i uczestnictwie w biegu. Zwycięzca nagrodzony został odtwarzaczem mp3. Konkurs ten wygrał Robert Łagoda przebrany na mumię – wyłoniony w drodze głosowania przez internautów.

 

Mimo wspomnianych trudnych warunków atmosferycznych poziom III edycji był niezwykle wysoki. Przykładowo aż blisko 40 osób złamało granicę 35:00 minut ! a setny zawodnik osiągnął czas 37:37. To świadczy jak szybko biega się w Poznaniu i jak wspaniała atmosfera działa mobilizująco na bicie rekordów życiowych. Bieg ukończyło 778 uczestników i jest to nowy rekord frekwencji ! ( II edycję ukończyły 554 osoby). Triumfatorami w III edycji Biegu Maniacka Dziesiątka zostali: Michał Bartoszak oraz Karolina Rakieć. Pragniemy serdecznie podziękować za tak liczny udział a zapraszając na IV już edycję miło nam poinformować, że III edycja nagrodzona została prestiżowym certyfikatem ZŁOTY BIEG 2007 przyznawanym przez środowisko polskich biegaczy.
DZIĘKUJEMY !

 

Zwycięzcy 2007:

2007mMichał Bartoszak
00:31:05
2007kKarolina Rakieć
00:36:31

pdf_logo
Pełne wyniki 2007 >>

pdf_logo
Wyniki drużynowe 2007 >>

pdf_logo
Zestawienie kategoriami 2007 >>

 

Sponsorzy 2007:

2007sponsorzy