II Maniacka Dziesiątka – 2006

gold2006

 

II BIEG “MANIACKA DZIESIĄTKA” – 18.03.2006

Druga edycja MANIACKIEJ DZIESIĄTKI zapisała się pod znakiem rekordów. Rekordowa liczba uczestników, rekord trasy, rekordowa ilość wystawców sprzętu i odzieży sportowej oraz nowa jakość pomiaru czasu. To wszystko sprawiło, że kolejna edycja zaliczona została do bardzo udanych zarówno przez organizatorów jak i uczestników.

 

18 marca na starcie malowniczej trasy na terenach toru regatowego Malta stanęło blisko 600 osób. Wśród nich utytułowani biegacze i biegaczki a także pasjonaci biegania, amatorzy i debiutanci z całej Polski.

 

Zwycięzcą biegu został Marcin Fehlau, obrońca zeszłorocznego tytułu, który ustanowił nowy rekord trasy czasem 30:59. Podobnie jak w 2005 roku do końca toczył zaciętą walkę z drugim na mecie Andrzejem Krzyścinem 31:01. Dla kibiców było to niesamowite widowisko a dla organizatorów duma z nowego rekordu trasy i sportowej rywalizacji czołowych polskich maratończyków. Trzeci na mecie zameldował się Marcin Panfil z czasem 31:17. W rywalizacji mężczyzn królował zatem niepodzielnie Marcin Fehlau “zgarniając” główną nagrodę oraz nagrodę dodatkową za rekord trasy. Wśród pań na starcie stanęła zeszłoroczna triumfatorka MANIACKIEJ DZIESIĄTKI, Karolina Rakieć oraz utytułowana i znakomita polska maratonka Monika Drybulska. Z tej rywalizacji zwycięsko wyszła Monika Drybulska wygrywając z czasem 35:49 (do rekordu trasy zabrakło 9 sekund). Za nią uplasowała się wspomniana Karolina Rakieć (36:56) oraz na trzecim miejscu Katarzyna Chojnacka z czasem 38:30. Pierwszy raz zorganizowano klasyfikację drużynową, która okazała się wspaniałą, sportową rywalizacją. Sklasyfikowanych zostało 29 czteroosobowych drużyn a rywalizację tą wygrała drużyna Altom Gniezno przed LLKS Browar Czarnków i Filipides Trzemeszno. W II Biegu “MANIACKA DZIESIĄTKA” padł również rekord frekwencji, bieg ukończyły 554 osoby co w stosunku do zeszłorocznej frekwencji 362 osób stanowi bardzo duży przyrost. Aby sprostać wymaganiom uczestników i zapewnić doskonałą jakość biegu organizatorzy wprowadzili chipowy pomiar czasu dzięki czemu szybkość i dokładność uzyskanych wyników stała na bardzo wysokim poziomie.

 

Miło nam poinformować, iż dzięki dobrej opinii uczestników i ich zadowolenia z udziału w naszym biegu, II BIEG “MANIACKA DZIESIĄTKA” otrzymała prestiżowy certyfikat “ZŁOTY BIEG 2006″ co potwierdziło naszą dobrą organizację i zaangażowanie w to aby bieg ten był jak najlepszy dla WAS biegaczy i biegaczek.
Zwycięzcy 2006:

2006mMarcin Fehlau
00:30:59
2006kMonika Drybulska
00:35:49

pdf_logo
Pełne wyniki 2006 >>

pdf_logo
Wyniki drużynowe 2006 >>

 

Sponsorzy 2006:

2006sponsorzy