Zmiany w komunikacji miejskiej

ztm22

Za stroną ztm.poznan.pl: “W związku z organizowanym w Poznaniu biegiem Recordowa Dziesiątka, w niedzielę (13 marca) w godzinach południowych (od godz. 10:00 do ok. godz. 14:00) nastąpią zmiany tras i godzin odjazdu kursów na liniach tramwajowych i autobusowych. Niedogodności dotyczyć będą pojedynczych kursów na poszczególnych liniach. Możliwe będą także opóźnienia na tzw. „śluzach”, czyli miejscach przecinania się przejazdu autobusów i tramwajów z trasą biegu.
Początek biegu zaplanowano na o godzinę 12:00, ale zamknięcie odcinków przecinających się z trasą nastąpi z wyprzedzeniem, a „śluzy” będą otwarte do momentu przybiegnięcia uczestników.
Trasa biegu:
Baraniaka – Jana Pawła II (jezdnia wschodnia) – rondo Rataje – Jana Pawła II (jezdnia zachodnia) – Kórnicka – most św. Rocha – Kazimierza Wielkiego – Garbary – Dowbora-Muśnickiego – most św. Rocha – Jana Pawła II (jezdnia zachodnia) – Rondo Śródka – Jana Pawła II (jezdnia wschodnia) – teren rekreacyjny nad jeziorem Malta.
Zmiany tras koordynowane będą przez MPK Poznań na bieżąco, w zależności od tempa przebiegu zawodów. Ewentualnych korekt w funkcjonowaniu można się spodziewać na:
- liniach nr 5 i 9, które zamiast mostem Św. Rocha pojadą mostem Królowej Jadwigi;
- liniach tramwajowych funkcjonujących w ciągu ul. Jana Pawła II oraz podczas wyjazdu i wjazdu tramwajów na trasę Kórnicką – mogą się tu pojawić opóźnienie na „śluzie;
- autobusy linii nr 157 będą skierowane na ul. Szwajcarską i na Franowo,
- autobusy linii nr 184 pojadą ulicami: Browarną, Warszawską, i przez rondo Śródka do Term Maltańskich i Nowego Zoo;
- autobusy linii nr 174, 176 i 603 będą skierowane objazdem przez ulice Królowej Jadwigi, Niepodległości i Solną w obu kierunkach;
- autobusy linii nr 190 będą miały skróconą trasę do Małych Garbar (nawrót przez Chwaliszewo – Wielką).
Pasażerów przepraszamy za niedogodności i zachęcamy do wspierania uczestników biegu dopingiem.”