I Maniacka Dziesiątka – 2005

gold2005

I BIEG “MANIACKA DZIESIĄTKA” – 19.03.2005
Jesienią 2004 roku Klub Biegacza “MANIAC” Poznań z inicjatywy Artura Kujawińskiego (pomysłodawcy) podjął decyzję o zorganizowaniu w Poznaniu biegu masowego. Biegu, którego stworzenie byłoby spełnieniem oczekiwań biegaczy, biegu dającego możliwość uczestnictwa zarówno zawodowcom jak i amatorom. By każdy miłośnik biegania mógł w miłej sportowej atmosferze pokonać dystans, ukończyć bieg, ustanowić rekord życiowy a nawet wygrać zawody !

 

Szybka płaska trasa 10km posiadająca atest PZLA, oznaczenia co 1km, szatnie z prysznicami, liczne nagrody i piękne medale oraz malownicze położenie to atuty, które przyciągają biegaczy i biegaczki z całego kraju.

 

W debiutującym I Biegu “MANIACKA DZIESIĄTKA” wystartowały i ukończyły 362 osoby dzięki czemu bieg ten stał się w 2005 roku jednym z największych biegów masowych w Polsce. Wśród startujących znaleźli się również goście z zagranicy (Ukraina, Francja, Holandia). Warto również wspomnieć iż swoją osobą zaszczycili bieg: Prezydent Poznania Ryszard Grobelny, Zastępca Prezydenta Maciej Frankiewicz a także utytułowany maratończyk Andrzej Krzyścin (3-krotny zwycięzca maratonu w Austin – USA i 2-krotny zwycięzca Poznań Maraton).

 

Jako debiutujący organizatorzy łączący pasję z profesjonalizmem zostaliśmy docenieni i nagrodzeni Certyfikatem “Złoty Bieg” przyznawanym przez prestiżowy portal biegowy maratonypolskie.pl Tym samym bieg “MANIACKA DZIESIĄTKA” dołączył do elitarnego grona 15 najlepszych biegów w Polsce wśród których znajdują się tak zasłużone biegi jak m. in. : Poznań Maraton, Maraton Warszawski, Międzynarodowy Półmaraton Philipsa .

Zwycięzcy 2005

2005m Marcin Fehlau
00:31:16
2005kKarolina Rakieć
00:35:40

pdf_logo
Pełne wyniki 2005 >>

 

Sponsorzy 2005:

2005sponsorzy