Krystian Zalewski z nowym rekordem 18 Recordowej Dziesiątki!

Krystian Zalewski z nowym rekordem 18 Recordowej Dziesiątki!
18recZalewski
Ależ to były wielkie sportowe emocje! O takiej 18-ce marzyliśmy, to była sportowo prawdopodobnie najlepsza edycja ze wszystkich dotychczasowych.
Plejada ścisłej czołówki polskich biegaczek i biegaczy wraz z uczestnikami z całego kraju w końcu po 3 latach i długim okresie obostrzeń pandemicznych wyruszyła z impetem na ulice miasta Poznania.
18recSTART2
Punktualnie o godzinie 12:00 ponad 2000 biegaczek i biegaczy wystartowało po nowe rekordy życiowe. Trasa, która miała być wprowadzona tuż przed pandemią teraz mogła wreszcie zostać przetestowana. Organizatorzy spodziewali się wśród zgromadzonej elity bardzo mocnych wyników, dlatego dopełniono wszelkie formalności by w przypadku rekordu Polski został on zatwierdzony (regulacje PZLA, obsługa sędziowska, kontrola antydopingowa itp).
18recPaszkiewicz
Półmetek który Krystian Zalewski minął z czasem 14:15 zwiastował wynik końcowy w okolicach nawet 28:30. Natomiast Izabela Paszkiewicz z czasem 15:55 wzbudziła wielkie emocje i rekordową adrenalinę wśród zgromadzonych na mecie kibiców, organizatorów i media. Zapowiadał się realny rekord Polski wśród kobiet i jak na mediach społecznościowych Izabela Paszkiewicz napisała, z takim nastawieniem przyjechała do Poznania.
Tempo z jakim polska czołówka biegu mijała kolejne kilometry było najszybsze jakie do tej pory widzieliśmy i zmierzyliśmy w Poznaniu ;) Zmieniająca się w ostatnich dniach aura pogodowa, na bardziej słoneczną, zmieniła kierunek wiatru z tego tradycyjnego w plecy na boczny a w ostatnim odcinku na czołowy.
Ale wyniki jakie uzyskano na mecie bez wątpienia zachwyciły! Zwycięzca Krystian Zalewski przy niesamowitym aplauzie kibiców i spikera na bardzo mocnym finiszu ustanowił nowy rekord Recordowej Dziesiątki – 28:57 a Izabela Paszkiewicz zaledwie o 10 sekund otarła się od rekordu Polski i zameldowała się na mecie ze wspaniałym wynikiem 32:18 !!!
Dodatkowo liczne miłe komentarze wśród biegaczek i biegaczy amatorów chwalących się nowymi życiówkami sprawiają ,że serce organizatorów rośnie i planują aby ta trasa również została powtórzona w edycji 2023.
18recpodium1
TOP3 Mężczyźni
Krystian Zalewski 28:57
Adam Nowicki 29:21
Arkadiusz Gardzielewski 29:52
18recpodium2
TOP3 Kobiety
Izabela Paszkiewicz 32:18
Katarzyna Jankowska 33:21
Aleksandra Brzezińska 33:35
Ponad 100% wzrost frekwencji to świetna prognoza na edycję 2023 i radość, że biegi w Polsce odradzają się a biegacze wracają do zawodów a przede wszystkim po pandemii wzrasta ponownie świadomość uprawiania sportu w tym szczególnie biegania. Dziękujemy wam za tak liczne uczestnictwo okraszone tak wspaniałymi wynikami!
Widzimy się 12 marca 2023 po nowe rekordy na ulicach miasta Poznania!