Przepraszamy – w tym roku edycja wirtualna

16medalreal1

Chyba jeszcze żaden organizator w tym sezonie nie powiedział do swoich przyjaciół biegaczy i biegaczek magicznego słowa – PRZEPRASZAMY. Czynimy to bowiem mimo kolosalnego wysiłku, włożonego serca, ogromnych kosztów i niewyobrażalnych przygotowań organizacyjnych koronawirus i decyzje rządowe zatrzymały nasz świat biegowy, zatrzymały nasz bieg.

Bieg, który miał przynieść wam nowe rekordy życiowe. Mimo tego, że znaleźliśmy się w sytuacji takiej jak największe imprezy w Polsce i na świecie a nawet w trudniejszej. Otóż w marcu byliśmy w przededniu otwarcia biura zawodów ponosząc już kolosalne koszty wielomiesięcznych przygotowań biegu. Przepraszamy Was za to, że nie mogliśmy dokończyć tego co rozpoczęliśmy , byśmy spotkali się wszyscy na starcie 16 Biegu Recordowa Dziesiątka. Przepraszamy, że tegoroczna edycja podobnie zresztą jak wiele innych imprez biegowych odbędzie się w wersji wirtualnej czyli dostosowanej do obecnej sytuacji epidemiologicznej. Nasz wysiłek organizacyjny i przede wszystkim wasz wysiłek włożony w zbudowanie życiowej formy zostały zatrzymane przez niezależne od nas wszystkich decyzje rządowe i warunki bezpieczeństwa. Podejmujemy taką decyzję by ochronić was, jak i naszych wolontariuszy, przed wciąż istniejącymi zagrożeniami epidemiologicznymi. Jeszcze w marcu data lipcowa oceniana była jako pewna, obecnie pewne jest że duże imprezy biegowe nie odbędą się ani w lipcu ani w sierpniu. 

Jednocześnie dziękujemy za wasze wielkie wsparcie zarówno w postach, mailach i privach fb. Jesteśmy również biegaczami i ściska nas gardło oraz krwawi nam serce, że nie dane nam będzie witać was na mecie Recordowej Dziesiątki by wręczyć nasze wyjątkowe medale, zobaczyć waszą radość z nowej życiówki i przybić z wami piątkę w geście gratulacji. 

Przekazujemy również wielkie podziękowania dla naszych partnerów, sponsorów i instytucji wspierających, pozostali z nami do końca i deklarują , że wzmocnią nas w sezonie 2021. W tej edycji wirus wygrał ale dzięki wam i naszym sponsorom oraz partnerom wiosną 2021 wrócimy silniejsi ! 

Sztab Organizacyjny

Nasza Fundacja funkcjonuje wg.statusu non-profit nie prowadząc działalności gospodarczej. Ewentualna nadwyżka przeznaczana jest na cele statutowe .

Cała operacja w tym m.in. pokrycie wysyłki pakietów standard i zwrotów pochłonie kilkadziesiąt tysięcy złotych jednak dzięki podjętym intensywnym wysiłkom i dodatkowemu wsparciu będzie to możliwe. 

Najważniejsze informacje: 

 1. Edycja wirtualna rozegrana zostanie w dniach od 1 do 28 czerwca 2020 (do godziny 23:59). Dzień 28 czerwca 2020 (niedziela) będzie wielkim finałem tegorocznej edycji Recordowej Dziesiątki

 2. Wszystkie osoby na obecnej liście startowej automatycznie zostaną przeniesione na listę startową edycji wirtualnej. Zakupione pakiety zachowują ważność.

 3. Wysyłka pakietu standard zawierającego medal, pamiątkowy numer startowy oraz voucher do sklepu eobuwie.pl nastąpi po 1 lipca 2020 na podstawie wyników końcowych. Świadczenia sponsorskie takie jak napoje czy żywność nie mogą niestety być przesłane drogą pocztową.

 4. Prosimy sprawdzić adres korespondencyjny wpisany w formularzu zgłoszenia poprzez panel zawodnika do którego dostęp uczestnik otrzymał w mailu potwierdzającym nadanie numeru startowego .

 5. Wysyłka pakietów standard nastąpi NA KOSZT ORGANIZATORA. Wysyłka zakupionej odzieży z pakietu premium odbywa się na odrębnych zasadach o których wcześniej mailowo uczestnicy zostali poinformowani. Po 28 czerwca 2020 nie będzie już możliwości korekty adresu wysyłki.

 6. Wszyscy uczestnicy niezależnie od tego czy wezmą udział w edycji wirtualnej czy zrezygnują z rywalizacji wirtualnej z uwagi na poniesione już przez organizatora koszty przygotowania biegu mogą skierować mail na adres recordowadziesiatka@gmail.com o zwrot części opłaty startowej stanowiącą różnicę między wniesioną opłatą a pierwszym progiem cenowym pakietu startowego wynoszącego 49 zł. Kwota zwrotu = X (opłata startowa) minus 49 zł.

 1. Uczestnicy mogą też pozostawić kwotę zwrotu na cele statutowe Fundacji w formie cegiełki.

 2. Zwroty dokonywane będą podstawie przesłanych informacji na adres mailowy recordowadziesiatka@gmail.com do dnia 28 czerwca 2020 jako ostateczny termin. Zwroty realizowane będą po 1 lipca 2020.

 3. Osoby, które chciałyby dołączyć do rywalizacji mają możliwość poprzez wypełnienie formularza zapisów i opłacenie pakietu w wysokości 49 zł (zawierającego pamiątkowy numer, medal z edycji 2020 oraz voucher do sklepu eobuwie.pl.

Od 1 czerwca uruchomimy ponownie panel zapisów na stronie recordowadziesiatka.pl

 1. GRAWER – Uczestnik po wprowadzeniu wyniku i udokumentowaniu pokonania dystansu na podstawie zdjęcia np. zrzutu ekranu zegarka będzie mógł wybrać usługę graweru wyniku na medalu. Wprowadzanie wyniku i zdjęcia następuje poprzez udostępnione do tego celu zakładki w panelu zawodnika. 

 2. Wprowadzenie wyniku i jego udokumentowanie pozwoli na wygenerowanie pamiątkowego dyplomu, dodatkowe zamówienie graweru wyniku na medali oraz wygenerowanie komunikatu końcowego z wynikami.

 3. Z uwagi na rozpoczęcie wysyłki po 1 lipca 2020, opłata za grawer musi wpłynąć do 30 czerwca 2020.

 4. Zwycięzcy i zwyciężczynie kategorii wiekowych otrzymają pakiet startowy standard na edycję 2021 .

Miło nam będzie jak podczas wirtualnej rywalizacji ale realnego wysiłku w stroju będziecie mieć jakiś niebieski element;) . To od zawsze nasze charakterystyczne barwy biegu. Poczujemy, że tego dnia byliście myślami z nami;) 

Życzymy wam powodzenia ! I za rok widzimy się na starcie już w realu !

Sztab Organizacyjny 

Zasady rywalizacji wirtualnej: 

 1. Jeżeli nie jesteś na liście startowej zapraszamy do rejestracji wypełniając formularz na stronie recordowadziesiatka.pl

 2. Dystans to 10 kilometrów. Wskazany dystans można pokonać w dowolnym czasie w dniach 1 – 28 czerwca 2020 (do 23:59).

 3. Rejestracja nowych uczestników (pakiet standard) wiąże się z opłatą 49,00 zł

 4. Pokonany dystans możesz zarejestrować dowolnym urządzeniem ważne abyś mógł przesłać nam zrzut ekranu wraz z dystansem i czasem. Będziemy losowo sprawdzać przesłane wyniki.

 5. Pamiętaj aby zatrzymać zegarek na dystansie nie krótszym niż 10 km. Nawet jeśli zatrzymasz zegarek np. Na 10,05 km nie koryguj czas lecz wpisz wynik końcowy.

 6. Następnie zaloguj się do swojego panelu zawodnika (podczas rejestracji otrzymałeś mail potwierdzający nadanie numeru startowego wraz z dostępem do panelu)

 7. Zgłoszenie swojego wyniku możesz wysłać tylko raz. 

 8. Pamiętaj – zgłoszenia niepełne nie będą brane pod uwagę (np. brak zdjęcia pokonanego dystansu z czasem)

 9. Rywalizacja trwa do 28 czerwca 2020 (do 23:59).

 10. Pakiety z pamiątkowym medalem będziemy wysyłać po 1 lipca 2020. To termin w którym podamy oficjalne wyniki. Jeżeli wybrałeś grawer opłata musi wpłynąć do 30 czerwca 2020.

 11. Jeżeli masz pytania, napisz do nas na adres mailowy recordowadziesiatka@gmail.com

 12. Pamiętaj, aby przestrzegać zaleceń dotyczących koronawirusa. Aktualne informacje na ten temat wraz z zaleceniami znajdziesz pod linkiem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia