Ruszyły zapisy na R10 i N5

ruszylyzapisy2023

Ruszyły oficjalne zapisy R10 + N5 czyli rekordowo biegowy weekend w Poznaniu! W sobotę 11 marca 2023 o 18:00 biegniemy w 9 Nocnej Recordowej Piątce tym razem w stylu SUPER HERO (czyli Superman, Batman, kapitan Ameryka, kobieta kot itp.). Można bawić się lub ścigać. A w niedzielę kosmicznie szybka 19 Recordowa Dziesiątka , punkt 12:00 lecimy po rekordy!.

Można zapisywać się w pakiecie i wtedy opłata jest niższa ;) UWAGA. Medale z Recordowej Dziesiątki i Nocnej Recordowej Piątki będą się kompletować – łączyć. Również będzie klasyfikacja łączna z dwóch dystansów. Można również konfigurować dystans stacjonarnie w Poznaniu lub np. drugi niestacjonarnie (wirtualnie). ZAPRASZAMY!

Taka niespodzianka na pierwszy dzień wiosny ;)

W pierwszy dzień wiosny i mamy dla was 2 niespodzianki. Film z 18 Recordowej Dziesiątki! Ależ to były niesamowite emocje a wy w roli głównej! Druga niespodzianka…. to o 12 wrzucimy tutaj “tajemny” link do mocno limitowanej puli pakietów pre-rejestracji na 19 edycję

Dziękujemy !

Sponsorzy22

Tak udanej imprezy sportowej tworzonej dla was nie byłoby bez naszych Sponsorów, Partnerów, wolontariuszy i instytucji wspierających oraz mediów. Jesteśmy wdzięczni, że byli z nami w poprzednich edycjach i są do dzisiaj. Wieloletnia udana współpraca owocuje zawsze najlepszym efektem ale nie ma wątpliwości, że z każdym rokiem chcemy być jeszcze lepsi.
I już teraz z pasją i radością myślimy o edycji 2023!
Dziękujemy!
AdRunaLine
Cisowianka
Browar Grodzisk
OneDayMore PL
Foodmania
MKCafe
Strauss Cafe
oraz:
POSiR Malta Poznań
Organic Fitness
Aktiv Show & Music
Agencja Ochrony Osób i Mienia SOWA
Fotografia Tomasz Szwajkowski
PlusTiming
WTK
TVP3 Poznań
Bez Zadyszki – audycja dla biegaczy
Głos Wielkopolski
epoznan.pl
Komenda Miejska Policji
Komenda Wojewódzka Policji
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji
Państwowa Straż Pożarna
Straż Miejska Miasta Poznania
Urząd Miasta Poznania
Wielkopolska Przychodnia Sportowo-Lekarska
Wydział Transportu i Zieleni Urząd Miasta Poznania Oddział Miejskiego Inżyniera Ruchu
Zarząd Dróg Miejskich
Zarząd Transportu Miejskiego
ZUT-BUDMAL
wolontariuszom oraz mieszkańcom Poznania i wszystkim, którzy wsparli naszą sportową inicjatywę.
Liczymy na was również w edycji 2023! A dokładnie 12 marca 2023!

Krystian Zalewski z nowym rekordem 18 Recordowej Dziesiątki!

Krystian Zalewski z nowym rekordem 18 Recordowej Dziesiątki!
18recZalewski
Ależ to były wielkie sportowe emocje! O takiej 18-ce marzyliśmy, to była sportowo prawdopodobnie najlepsza edycja ze wszystkich dotychczasowych.
Plejada ścisłej czołówki polskich biegaczek i biegaczy wraz z uczestnikami z całego kraju w końcu po 3 latach i długim okresie obostrzeń pandemicznych wyruszyła z impetem na ulice miasta Poznania.
18recSTART2
Punktualnie o godzinie 12:00 ponad 2000 biegaczek i biegaczy wystartowało po nowe rekordy życiowe. Trasa, która miała być wprowadzona tuż przed pandemią teraz mogła wreszcie zostać przetestowana. Organizatorzy spodziewali się wśród zgromadzonej elity bardzo mocnych wyników, dlatego dopełniono wszelkie formalności by w przypadku rekordu Polski został on zatwierdzony (regulacje PZLA, obsługa sędziowska, kontrola antydopingowa itp).
18recPaszkiewicz
Półmetek który Krystian Zalewski minął z czasem 14:15 zwiastował wynik końcowy w okolicach nawet 28:30. Natomiast Izabela Paszkiewicz z czasem 15:55 wzbudziła wielkie emocje i rekordową adrenalinę wśród zgromadzonych na mecie kibiców, organizatorów i media. Zapowiadał się realny rekord Polski wśród kobiet i jak na mediach społecznościowych Izabela Paszkiewicz napisała, z takim nastawieniem przyjechała do Poznania.
Tempo z jakim polska czołówka biegu mijała kolejne kilometry było najszybsze jakie do tej pory widzieliśmy i zmierzyliśmy w Poznaniu ;) Zmieniająca się w ostatnich dniach aura pogodowa, na bardziej słoneczną, zmieniła kierunek wiatru z tego tradycyjnego w plecy na boczny a w ostatnim odcinku na czołowy.
Ale wyniki jakie uzyskano na mecie bez wątpienia zachwyciły! Zwycięzca Krystian Zalewski przy niesamowitym aplauzie kibiców i spikera na bardzo mocnym finiszu ustanowił nowy rekord Recordowej Dziesiątki – 28:57 a Izabela Paszkiewicz zaledwie o 10 sekund otarła się od rekordu Polski i zameldowała się na mecie ze wspaniałym wynikiem 32:18 !!!
Dodatkowo liczne miłe komentarze wśród biegaczek i biegaczy amatorów chwalących się nowymi życiówkami sprawiają ,że serce organizatorów rośnie i planują aby ta trasa również została powtórzona w edycji 2023.
18recpodium1
TOP3 Mężczyźni
Krystian Zalewski 28:57
Adam Nowicki 29:21
Arkadiusz Gardzielewski 29:52
18recpodium2
TOP3 Kobiety
Izabela Paszkiewicz 32:18
Katarzyna Jankowska 33:21
Aleksandra Brzezińska 33:35
Ponad 100% wzrost frekwencji to świetna prognoza na edycję 2023 i radość, że biegi w Polsce odradzają się a biegacze wracają do zawodów a przede wszystkim po pandemii wzrasta ponownie świadomość uprawiania sportu w tym szczególnie biegania. Dziękujemy wam za tak liczne uczestnictwo okraszone tak wspaniałymi wynikami!
Widzimy się 12 marca 2023 po nowe rekordy na ulicach miasta Poznania!

Niezbędnik uczestnika

biurozawodowplanszaA3kolor

NAWIGACJA DO BIURA ZAWODÓW TUTAJ:

Pamiętajcie o godzinach pracy biura i odbiorze pakietów;) Kierujcie się na ul. Krańcowa 98, Poznań. Nawigacja tutaj KLIKNIJ

PARKINGI – TUTAJ PEŁNA MAPA DOSTĘPNYCH PARKINGÓW (najczęściej płatne) KLIKNIJ

RecordowaBiuro RecordowaMetaPrezentujemy strefy startu. W biurze zawodów otrzymacie numery startowe z nazwą i kolorem strefy. Takie same znaczenia będą na miejscu startu (na wysokości Hotelu Park ul. Baraniaka). Dzięki temu najbardziej komfortowo pobiegniecie po życiówki! Wszyscy startujemy o godz. 12:00 , fala 1 to strefy A, B, C i zaraz po niej w odstępie 3 minut ruszy strefa D, E. Może być cieplej więc pamiętajcie o nawadnianiu i już za chwilę widzimy się na starcie ! Trzymamy za was kciuki !

strefyprezentacja1

Przypominamy, że upoważnienie do odebrania numeru za inną osobę możecie wygenerować w panelu zawodnika w zakładce KARTA STARTOWA. Dostęp do panelu zawodnika otrzymaliście w mailu potwierdzającym nadanie numeru startowego.
Tylko takie upoważnienie będzie honorowane zgodnie z regulaminem i wytycznymi służb medycznych. Musi ono być podpisane przez zawodnika za którego chcecie odebrać numer startowy. Nie przynosimy własnoręcznych listów ;-) Godziny otwarcia biura: 12 marca (sobota) od 15:00 do 20:00 (w budynku medialnym/ekran wyników) i 13 marca (niedziela) od 7:30 do 11:00 – dojazd tylko od ulicy Krańcowej. Wydanie numerów następuje na podstawie dowodu tożsamości (lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość jak paszport, prawo jazdy). Odbiór numerów dla osób niepełnoletnich odbywa się tylko w obecności rodzica lub prawnego opiekuna. Osoby odbierające za pełnoletniego członka rodziny (mąż, wujek, ciocia itp) muszą posiadać jego upoważnienie wygenerowane z panelu zawodnika i oczywiście podpisane. UWAGA: przyjmujemy tylko wersje wydrukowane. Prosimy nie posługiwać się zdjęciem z telefonu, na miejscu wydajemy tylko pakiety wraz z zamówioną odzieżą i nie będzie możliwości drukowana np. upoważnień . Dziękujemy za zrozumienie
Upowazienienews1

Pamiętajcie: Zasłaniajcie usta i nos podczas odbierania numerów startowych i w strefie szatni. Tak postępujemy obecnie na terenie POSiR w przestrzeniach zamkniętych  – zadbajcie o bezpieczeństwo wasze, waszych kolegów i koleżanek oraz naszych wolontariuszy. Oczywiście podczas aktywności sportowej na trasie nie stosujemy zasłaniania ust i nosa. Stosujcie dystans również podczas oczekiwania na start. Dziękujemy za wyrozumiałość i dostosowanie się do obecnych obostrzeń. Dyscyplina nas wszystkich pozwala na realizację projektu dla was. Trzymajcie się , dbajcie o zdrowie!

maskabiuro

Zmiany w komunikacji miejskiej

ztm22

Za stroną ztm.poznan.pl: “W związku z organizowanym w Poznaniu biegiem Recordowa Dziesiątka, w niedzielę (13 marca) w godzinach południowych (od godz. 10:00 do ok. godz. 14:00) nastąpią zmiany tras i godzin odjazdu kursów na liniach tramwajowych i autobusowych. Niedogodności dotyczyć będą pojedynczych kursów na poszczególnych liniach. Możliwe będą także opóźnienia na tzw. „śluzach”, czyli miejscach przecinania się przejazdu autobusów i tramwajów z trasą biegu.
Początek biegu zaplanowano na o godzinę 12:00, ale zamknięcie odcinków przecinających się z trasą nastąpi z wyprzedzeniem, a „śluzy” będą otwarte do momentu przybiegnięcia uczestników.
Trasa biegu:
Baraniaka – Jana Pawła II (jezdnia wschodnia) – rondo Rataje – Jana Pawła II (jezdnia zachodnia) – Kórnicka – most św. Rocha – Kazimierza Wielkiego – Garbary – Dowbora-Muśnickiego – most św. Rocha – Jana Pawła II (jezdnia zachodnia) – Rondo Śródka – Jana Pawła II (jezdnia wschodnia) – teren rekreacyjny nad jeziorem Malta.
Zmiany tras koordynowane będą przez MPK Poznań na bieżąco, w zależności od tempa przebiegu zawodów. Ewentualnych korekt w funkcjonowaniu można się spodziewać na:
- liniach nr 5 i 9, które zamiast mostem Św. Rocha pojadą mostem Królowej Jadwigi;
- liniach tramwajowych funkcjonujących w ciągu ul. Jana Pawła II oraz podczas wyjazdu i wjazdu tramwajów na trasę Kórnicką – mogą się tu pojawić opóźnienie na „śluzie;
- autobusy linii nr 157 będą skierowane na ul. Szwajcarską i na Franowo,
- autobusy linii nr 184 pojadą ulicami: Browarną, Warszawską, i przez rondo Śródka do Term Maltańskich i Nowego Zoo;
- autobusy linii nr 174, 176 i 603 będą skierowane objazdem przez ulice Królowej Jadwigi, Niepodległości i Solną w obu kierunkach;
- autobusy linii nr 190 będą miały skróconą trasę do Małych Garbar (nawrót przez Chwaliszewo – Wielką).
Pasażerów przepraszamy za niedogodności i zachęcamy do wspierania uczestników biegu dopingiem.”

Rozgrzewka z Organic Fitness o 11:00 przy scenie

Organicfit1

Organic Fitness wbiega na pokład Recordowej Dziesiątki! Już w tą niedzielę rozgrzewkę dla Was poprowadzi Agnieszka Portka instruktorka z Klubu Organic Fitness https://www.facebook.com/OrganicFitnesspl/ Organic Fitness to nie tylko miejsce pozwalające na wykonanie treningu pod opieką profesjonalistów ale przede wszystkim SPOŁECZNOŚĆ, oparta na tworzeniu grup, naturalności i wspólnym osiąganiu celów poprzez pracę u podstaw. ? Budują nas wartości: zaufanie, naturalność, społeczność, radość, pasja i sukces. Odwiedź nasz profil na fb -> https://www.facebook.com/OrganicFitnesspl

Dowiedz się więcej na www.organicfitness.pl

Odbiór pakietu za drugą osobę

Upowazienienews1

Przypominamy, że upoważnienie do odebrania numeru za inną osobę możecie wygenerować w panelu zawodnika w zakładce KARTA STARTOWA. Dostęp do panelu zawodnika otrzymaliście w mailu potwierdzającym nadanie numeru startowego. Tylko takie upoważnienie będzie honorowane zgodnie z regulaminem i wytycznymi służb medycznych. Musi ono być podpisane przez zawodnika za którego chcecie odebrać numer startowy. Nie przynosimy własnoręcznych listów ;-) Godziny otwarcia biura: 12 marca (sobota) od 15:00 do 20:00 (w budynku medialnym/ekran wyników) i 13 marca (niedziela) od 7:30 do 11:00 – dojazd tylko od ulicy Krańcowej. Wydanie numerów następuje na podstawie dowodu tożsamości (lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość jak paszport, prawo jazdy). Odbiór numerów dla osób niepełnoletnich odbywa się tylko w obecności rodzica lub prawnego opiekuna. Osoby odbierające za pełnoletniego członka rodziny (mąż, wujek, ciocia itp) muszą posiadać jego upoważnienie wygenerowane z panelu zawodnika i oczywiście podpisane. UWAGA: przyjmujemy tylko wersje wydrukowane. Prosimy nie posługiwać się zdjęciem z telefonu, na miejscu wydajemy tylko pakiety wraz z zamówioną odzieżą i nie będzie możliwości drukowana np. upoważnień . Dziękujemy za zrozumienie ;)

OneDayMore i musli na naszym biegu

Jedliście już śniadanie? Mamy dla was dobrego newsa Firma OneDayMore w ramach sponsoringu naszego 18 Biegu Recordowa Dziesiątka, który odbędzie się już 13 marca, przekazuje nam 2700 kubeczków pysznego i pożywnego musli! Dziękujemy!
Idealnie na rano przed biegiem!
A to już ostatnie 24 godziny zapisów !
ios-upload (1)